rankingi

Nasze Liceum kolejny raz na drugim miejscu w Krakowie w rankingu uwzględniającym EWD

Z zadowoleniem informujemy, że nasze Liceum znalazło się kolejny raz (wcześniej ranking z listopada 2018 za lata 2016-2018) na drugim miejscu w Krakowie w ogłoszonym 5. listopada 2018 r. rankingu “Gazety Krakowskiej” i “Dziennika Polskiego” uwzględniającym tzw. edukacyjną wartość dodaną (EWD), czyli przyrost wiedzy uczniów. Zestawienie obejmuje lata 2017-2019.

https://gazetakrakowska.pl/krakow-szkoly-ktore-wykorzystuja-potencjal-mlodych-ludzi-w-tych-liceach-i-technikach-wiedza-rosnie-najbardziej

Nasze Liceum na drugim miejscu w Krakowie w rankingu uwzględniającym EWD

Z zadowoleniem informujemy, że nasze Liceum znalazło się na drugim miejscu w Krakowie w ogłoszonym 17. listopada 2018 r. rankingu “Gazety Krakowskiej” i “Dziennika Polskiego” uwzględniającym tzw. edukacyjną wartość dodaną (EWD), czyli przyrost wiedzy uczniów. Zestawienie obejmuje lata 2016-2018 i polega, najogólniej mówiąc, na porównaniu wyników egzaminu gimnazjalnego przyjętych do danego liceum uczniów z wynikami zdanej przez nich matury. Tak dobry rezultat nie byłby możliwy, gdyby nie zaangażowanie nauczycieli i postawa uczniów, którym serdecznie dziękuję. Warto tu też przypomnieć, że w takim samym rankingu ogłoszonym w roku 2015 nasze Liceum było na pierwszym miejscu!. Cóż, na szczęście to niewielki spadek i obyśmy mieli tylko takie problemy.

[szczegóły]

Drugie miejsce w Małopolsce i w Krakowie

Bardzo nas cieszy kolejny sukces naszego LO: w rankingu “Dziennika Polskiego”, który ukazał się 17. maja 2016 r., zajęliśmy drugie miejsce w Małopolsce i w Krakowie! Ranking uwzględnia wyniki ubiegłorocznej matury z przedmiotów zdawanych na poziomie rozszerzonym. Serdecznie gratulujemy Nauczycielom i Uczniom, to ich wspólny, nie pierwszy zresztą, sukces!