Webinarium Hyper-Innovations in IBDP education

Dnia 5 września 2020r. odbyło się webinarium dla nauczycieli IB pt. Hyper-Innovations in IBDP education. Organizatorem webinarium była Fundacja WorldLINK (Poland).

VIII PALO, IB World School 006265 w Krakowie i Navrachana International School w Vadodara (Indie) objęły wydarzenie swoim patronatem.

Spotkanie rozpoczęła prezes międzynarodowej organizacji ds. edukacji, International Education Society, Pani Tejal R. Amin, która mówiła o wyzwaniach dzisiejszego świata, potrzebie zmiany w edukacji oraz podejmowania wspólnych działań na rzecz dobrego jutra.

Następnie nasi nauczyciele: mgr Alicja Rozpędzka, dr Mateusz Jabłoński, mgr Anna Krzemińska-Kaczyńska oraz nauczyciele oddziałów międzynarodowych IB z Navrachana International School w Vadodara (Indie) podzielili się dobrymi praktykami z nauczania kursów IB: matematyki, chemii, geografii, CAS.

Podczas całodziennego webinarium uczestnicy mieli również okazję porozmawiać z nauczycielami z różnych stron świata i wymienić doświadczenia dotyczące zdalnego nauczania w klasach IB i użycia nowoczesnych technologii w pracy online.

W kulminacyjnym momencie transmisję live z webinarium oglądało ok. 80 nauczycieli z Polski, Indii, Kolumbii, USA, Szwecji, Kanady, Brazylii, Wielkiej Brytanii i Niemiec.

Webinarium stanowiło odpowiedź na wyzwania stojące przed nauczycielami, którzy muszą nie tylko przekazywać wiedzę, ale też wspierać procesy wychowawcze i zapewniać wysoki standard nauczania zarówno w klasie, jak i podczas zdalnego nauczania.

Zapraszamy do zapoznania się z raportem z webinarium w j.angielskim opracowanym przez Panią Mamtę Kanti Kumar z Delhi Public School w Indiach.