Nasi uczniowie w Pompano Beach High School International Summit

W dniach 26.01. – 03.02.2019 roku reprezentacja VIII Prywatnego Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie wzięła udział w Pompano Beach High School International Summit. Konferencja, na którą zaproszono nauczycieli i przedstawicieli uczniów z 17 szkół z wielu krajów (Brazylia, Polska, Peru, Chiny, Szwajcaria, Irlandia, Anglia, Indie), miała na celu zapoznanie się z pięknem i różnorodnością kultur reprezentujących  różne regiony świata i ideą globalnej edukacji z użyciem nowoczesnych technologii. Gospodarzem szczytu był dyrektor Pompano Beach High School, Pan Hudson B.Thomas.

Podczas tzw. Cultural Showcase każda grupa miała za zadanie przedstawić program, przybliżający kulturę i tradycje kultywowane w danym kraju. Organizatorzy szczytu zadbali  o to, aby przedstawić jego uczestnikom piękno i różnorodność tradycji Stanów Zjednoczonych, a także zapoznali wszystkich gości z tym, jak wygląda typowy dzień w amerykańskiej szkole. Mieliśmy również okazję zobaczyć Park Narodowy Everglades, zapoznać się z ofertą akademicką i zwiedzić kampus Florida Atlantic University oraz poznać realia życia studentów na tym uniwersytecie. Dla kilku  naszych uczniów jedną z  najciekawszych atrakcji było wyjście na mecz NBA w Armerican Airlines Arena w Miami, pomiędzy zespołami Miami Heat a Chicago Bulls.

Uczniowie i nauczyciele z naszej Szkoły byli przyjmowani przez amerykańskie rodziny, dzięki czemu mogliśmy zobaczyć, jak wygląda codzienne życie typowej amerykańskiej rodziny na Florydzie.  Należy podkreślić, że zarówno w Pompano Beach High School, jak i wśród przyjmujących nas rodzin spotkaliśmy się z ogromną gościnnością.

Reprezentacja VIIIPALO przekazała również list uznania  za pracę na rzecz budowania więzi polsko-amerykańskich na ręcę Pan Dyrektora Hudsona B. Thomasa od Konsula Generalnego Stanów Zjednoczonych w Krakowie pana B. Bix Aliu. Podziękowanie to ma szczególny charakter, gdyż obchodzimy 100-lecie nawiązania stosunków polsko-amerykańskich.

            Pompano Beach High School International Summit 2019 przeprowadzony został z ogromnym rozmachem i znakomicie pod względem organizacyjnym, co wymagało wielkiego zaangażowania wielu pracowników i uczniów goszczącej nas Szkoły. Wróciliśmy z niezapomnianymi wspomnieniami, bogatsi o kontakt, wymianę doświadczeń i tradycji z innymi uczestnikami tego wspaniałego wydarzenia. Zachęcamy do obejrzenia relacji z  konferencji: http://pbhssummit2019.org/spotlights/event-schedule/#

Poland Proclamation 2019 for Mr Thomas