Maria Springwald – brązowa medalistka Olimpiady w Rio, tegoroczna mistrzyni świata i Europy ponownie odwiedziła naszą szkołę!

fot. Maria Springwald i uczniowie przedmiotu Sports, exercise and health science

 

W dniu 23 października 2018 roku Maria Springwald była gościem klasy DP1. Polska wioślarka, która na co dzień jest reprezentantką AZS-AWF Kraków, odwiedziła uczniów, aby opowiedzieć o swoich sukcesach sportowych – szczególnie tegorocznych wygranych mistrzostwach świata w Płowdiw i mistrzostwach Europy w Glasgow, czyli o tym jak przygotować dwa razy (!) szczytową formę w ciągu jednego roku. Podzieliła się również swoimi wspomnieniami związanymi ze zdobyciem brązowego medalu na Olimpiadzie w Rio, a także przygotowaniami do kolejnych Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Uczniowie mieli okazję do zadania nurtujących ich pytań z zakresu zdrowego stylu życia, metod radzenia sobie ze stresem i osiągania motywacji w sporcie.

Przypomnijmy sukcesy Marii:
Brązowa medalistka olimpijska z Rio de Janeiro, mistrzyni świata i srebrna medalistka mistrzostw świata (odpowiednio w 2018 roku w Płowdiw i w 2017 w Sarasocie), mistrzyni Europy w 2018 roku w Glasgow, srebrna i brązowa medalistka mistrzostw Europy w latach 2014-2016. Srebrna medalistka młodzieżowych mistrzostw świata w 2013 roku w Linzu. Wymienione sukcesy osiągała w czwórce podwójnej. Wielokrotna medalistka mistrzostw Polski.